1.kapitola(Nákupy na Příčné ulici)

10. června 2011 v 9:00 | Rebelky |  Story ♥
Bloomovi-
Byl krásný letní den a rodina Bloomova se chystá k návštěve Příčné ulice. Mají 2 děti Natalii a Charlieho oba jdou letos do 1.ročníku do Bradavic, svoje dopisy už mají a tak nezbývá nic jiného než nakoupit vše potřebné. Bylo asi půl desáté sobota ráno a všichni čtyři se shromáždili u krbu v přízemí, ve 2 patrovém domě, 50 km jižně od Londýna.
"Natalii, Charlie máte všechno?"ptá se starostlivě máma.
"Neboj mami nic jsme nezapomněli" s klidným hlasem odpovídá Natalii
Když máma mluví s tátou kam všude musí zajít, Natalii říká Charliemu: "Já se tak těším v Příčné ulici jsme už byli ale nikdy jsme si tam nekupovali výbavu do Bradavic!!"
Charlie odpovídá nadšeně :"Taky se moc těším hlavně až se zase podívám do výlohy na nová koštata a na prvotřídní výbavu pro famrpál.
A to máma už říká: "Děti jdeme, já půjdu první pak ty Charlie, Natalie hned za tebou a táta jako poslední, ano?"
Postupně všichni vstoupí do krbu, naberou si do ruky letax a se slovy Příčná ulice mizí v zelených plamenech.
Do 10 sekund všichni zmizeli, v krbu.

Giddingsovi-
"Mami tak si pospěš, jinak nestihneme všechno co musíme!!" říká Emma nervózně.
"Ale už jdu, už jdu!" odpovídá spěšně máma.
"Já se tak těším, budu mít vlastní hůlku a knihy a všechno..!" říká nadšeně Katie.
Máma nasedá ke svému manželovi a ke svým dcerám do auta. A všichni míří po mudlovských silnicích do středu Londýna. Zaparkují své auto na blízkém parkovišti a vydávají se k zchátralému domu, který má na vývěsce na dvěřích napsáno Děravý kotel.
Všichni hned zmizí za dveřmi, Katie skoro hoří nedočkavostí. Po zaklepání na určité cihly ve zdi se ocitají se na Příčné ulici.

Bloomovi-
"Takže nejdřív všichni zajdeme ke Gringotům a vyberem peníze na nákupy!" plánuje máma Natalii a Charlieho. Když vybrali peníze, vrhly se všichni na nákupy. Tak nejdříve vybírali u Ollivandera hůlky. Netrvalo to moc dlouho, ani krátkou chvíli. Když už měly to nejdůležitější vydali se k Madame Malkinové, pro nějaké ty hábity. Když procházeli kolem jednoho novinářství Charlie si všiml hlavní stránky s velkým obrázkem usměvavého muže. Zastavil se a říká: "Mami, tati počkejte podívejte se sem!!" Všichni se zastavili a obrátili se k Charliemu, který už držel noviny v ruce a četl: Jack Wider pracovník na Ministerstvu kouzel, spáchal včera večer sebevraždu. Důvody nám zatím nejsou známé.
Pak se zastavil a řekl: "Mami co je to vůbec sebevražda?"
"V kouzelnickém světě je to velmi neobvyklé, proto to všechny tak ohromilo.
A slova se ujal táta …..: "Ano, tohle spíše dělají obyčejní lidé co si neumí pomoct kouzly. Když se třeba dostanou do špatné životní situace, nemají peníze, ztratí blízkého člověka. Někdy je to až tak hrozné, že nechtějí dál žít a tak se vlastně sami zavraždí.
Bud´ se oběsí na provazu nebo také skáčí z věží, mostů, a někteří si třeba lehnou pod vlak.
Je to hrozné, ale ve světě mudlů se tohle děje."
"Tak už toho víte až moc pojd´me dál, at´ všechno stihneme!!" a máma je pohání dál od novinového stánku. Když už měli ušité hábity do Bradavic, vydali se do Krucánků a Kaňourů pro potřebné učebnice. A hned poté pro potřebné kotlíky na hodiny lektvarů. Myslím že už máme všechno nebo ne…a Charlie hned důležitě řekl: "Ještě se zajdeme podívat na nová koštata, prosím" a máma mu řekla "No dobře ale jen na chvíli pak musím doma udělat oběd"
Když odcházeli s obchodu s košťaty museli Charlieho doslova tahat za ruku aby odešel, nemohl se vynadívat na ty krásná, nová koštata. A když konečně došli k nejbližšímu krbu, letaxem se přemístili zpátky domů.

Giddingsovi-
"Mami tak kam jdeme ted?!!" říká Katie
"Mami, já mám sraz za 15 minut s Jane před obchodem Madame Malkinové, pospěšme si, chci vidět jak si Katie bude kupovat hůlku!" uspěchaně oznamuje Emma
A tak bylo rozhodnuto první se šla koupit hůlka pro Katie, trvalo to až moc dlouho. Nemohla se najít ta správná ale přece jen má jádro z žíně jednorožce.
Když dorazili před obchod Madame Malkinové, Emma se pozdravila s kamarádkou a domluvila se s rodiči že v 11:30 se sejdou před Gringotovou bankou. "A co bude ted?" ptala se zvědavě Katie. "Ještě nám zbývají učebnice, takže jdeme do Krucánků a Kaňourů, které všechny potřebuješ? Jé těch je, no Dějiny Čar a Kouzel, Lektvary a ještě tolik ale neboj, to všechno stihneme!!" Když nakoupili hromadu učebnic, sešli se před Gringotovou bankou s Emmou, která měla nakoupené svoje učebnice a různé přísady do lektvarů.
"Myslím že odcházíme ne?" a máma zamířila k Děravému kotli kterým prošli zpět do Londýnských ulic. Došli k autu nasedli do něj a jeli k jejich domu na okraji Londýna.

William Keep-
si taky nakoupil věci na Příčné ulici. Musel si s sebou vzít svoji babičku, která je také čarodějka. (nechci popisovat kde všude byl, protože by to bylo všechno stejné, o Williamovi více v dalších kapitolách.) Samozřejmě to všechno zvládl. A vracel se s plnými taškami učebnic a pomůcek.

Všichni naši hrdinové už mají nakoupeno do Bradavic, všechno co budou potřebovat do 1.ročníku. Ach, ano a ten začíná za pár dní…už za 3 dny odjíždí Bradavický vlak z nástupiště 9 a tři/čtvrtě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CarlyBradford CarlyBradford | E-mail | Web | 14. září 2011 v 5:35 | Reagovat

When you're in the corner and have got no cash to go out from that, you would need to take the <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a>. Because it would aid you unquestionably. I take financial loan every year and feel myself great just because of this.

2 Street view Street view | Web | 23. června 2017 v 5:48 | Reagovat

•    Give thanks to you for your information that you've distributed. It's really ideal for me. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama